Blog

Potrzeby emocjonalne seniora

Tak samo jak odczuwamy poczucie głodu tak samo niezbędne są nam potrzeby emocjonalne. Seniorzy z uwagi na wiek tym bardziej wymagają zainteresowania, dobrej rady oraz wsparcia.

Czytaj więcej
Zdrowy styl życia po 50

Aktywność fizyczna wśród Seniorów to ważny element dbania o zdrowie. Kilkuminutowy spacer czy poranne ćwiczenia pozytywnie wpływają na polepszenie kondycji i sprawności fizycznej.

Czytaj więcej
Opieka nad seniorem w domu

Opieka nad starszą osobą to trudne i odpowiedzialne zadanie, tym bardziej jeśli chcemy opiekować się najbliższą osobą w domu. Warto jednak zapoznać się z ofertą prywatnego domu opieki.

Czytaj więcej
Dobrze ubrani w każdym wieku

Modny seniora - Dlaczego Nie? W każdym wieku warto pamiętać o wyglądzie. Czysty i dobrze dobrany strój poprawia samopoczucie, czujemy się wtedy atrakcyjniejsi i pewniejsi siebie.

Czytaj więcej
Aktywność ruchowa - Spacer

Warto pamiętać! Aby dbać o zdrowie osób starszych lekarze zalecają Seniorom dzienny 15 minutowy spacer, poprawia on koncentrację, ogólne samopoczucie oraz zwiększa kondycje fizyczną.

Czytaj więcej
Ćwiczenia dla Seniora

Nordic Walking to polecane ćwiczenie dla seniora. Spokojny spacer na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na organizm oraz dobre samopoczucie. Polecamy również rehabilitacje ruchowe

Czytaj więcej
Jaka kawa dla seniora ?

Kawa pobudza i dodaje energii, Jaką kawę powinni zatem pić Seniorzy ? Porównujemy właściwości kawy rozpuszczalnej i mielonej. Zdrowy styl życia dla seniorów poleca Dom Seniora Nad Strumykiem

Czytaj więcej
Ciśnieniomierz dla seniora

Jak prawidłowo przeprowadzić pomiar ciśnienia u Seniora? Dlaczego profilaktyczne mierzenie ciśnienia jest tak ważne ? Zapraszamy do przeczytania naszego bloga, odpowiemy na wszystkie pytania.

Czytaj więcej
Wiosna dla aktywnego seniora

Wiosna to najlepszy czas dla aktywnego seniora ! Dłuższy dzień, ładna pogoda oraz spacery poprawiają kondycję fizyczną i psychiczną. Warto w okresie wiosennym zadbać o starsze osoby.

Czytaj więcej
Na czym polega Hospicjum?

Gdy senior staje się uzależniony od osób trzecich, a jego stan zdrowia wymaga ciągłej opieki. Rodzina może wtedy skorzystać z pomocy: prywatnych domów opieki, DPS oraz hospicjów.

Czytaj więcej
Ulgi dla seniorów i kombatantów

Sprawdź co Ci się należy, zniżki i ulgi dla seniorów ! Dziś powiemy na jakie ulgi finansowe mogą liczyć starsze osoby. Płać mniej za leki, komunikację, abonament radiowo telewizyjny.

Czytaj więcej
Pomoc psychologiczna dla seniorów

Wiem jak trudna jest zmiana miejsca zamieszkania dla seniorów, dlatego naszym podopiecznym zapewniamy opiekę psychologiczną. Rozmowa oraz wsparcie poprawia samopoczucie i kondycje psychiczną.

Czytaj więcej