Blog

Co senior powinien jeść latem

Problem nie odpowiedniego odżywiania dotyczy również Seniorów. Złe nawyki żywieniowe negatywnie wpływają na stan zdrowia, sprawdź jak powinna wyglądać zbilansowana dieta dla Seniora.

Czytaj więcej
Zimowa depresja u starszych osób

Jak skutecznie walczyć z depresją u osób starszych ? Zimowa profilaktyka dla seniora: sprawdź jakie są objawy, jak unikać depresji i jak radzić sobie w trudnych momentach życia starszej osoby. 

Czytaj więcej
Potrzeby emocjonalne seniora

Tak samo jak odczuwamy poczucie głodu tak samo niezbędne są nam potrzeby emocjonalne. Seniorzy z uwagi na wiek tym bardziej wymagają zainteresowania, dobrej rady oraz wsparcia.

Czytaj więcej
Zdrowy styl życia po 50

Aktywność fizyczna wśród Seniorów to ważny element dbania o zdrowie. Kilkuminutowy spacer czy poranne ćwiczenia pozytywnie wpływają na polepszenie kondycji i sprawności fizycznej.

Czytaj więcej
Opieka nad seniorem w domu

Opieka nad starszą osobą to trudne i odpowiedzialne zadanie, tym bardziej jeśli chcemy opiekować się najbliższą osobą w domu. Warto jednak zapoznać się z ofertą prywatnego domu opieki.

Czytaj więcej
Dobrze ubrani w każdym wieku

Modny seniora - Dlaczego Nie? W każdym wieku warto pamiętać o wyglądzie. Czysty i dobrze dobrany strój poprawia samopoczucie, czujemy się wtedy atrakcyjniejsi i pewniejsi siebie.

Czytaj więcej
Aktywność ruchowa - Spacer

Warto pamiętać! Aby dbać o zdrowie osób starszych lekarze zalecają Seniorom dzienny 15 minutowy spacer, poprawia on koncentrację, ogólne samopoczucie oraz zwiększa kondycje fizyczną.

Czytaj więcej
Ćwiczenia dla Seniora

Nordic Walking to polecane ćwiczenie dla seniora. Spokojny spacer na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na organizm oraz dobre samopoczucie. Polecamy również rehabilitacje ruchowe

Czytaj więcej
Jaka kawa dla seniora ?

Kawa pobudza i dodaje energii, Jaką kawę powinni zatem pić Seniorzy ? Porównujemy właściwości kawy rozpuszczalnej i mielonej. Zdrowy styl życia dla seniorów poleca Dom Seniora Nad Strumykiem

Czytaj więcej
Ciśnieniomierz dla seniora

Jak prawidłowo przeprowadzić pomiar ciśnienia u Seniora? Dlaczego profilaktyczne mierzenie ciśnienia jest tak ważne ? Zapraszamy do przeczytania naszego bloga, odpowiemy na wszystkie pytania.

Czytaj więcej