Letnie aktywności dla osób starszych

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie, który w znaczny sposób potrafi wpłynąć na kondycję oraz zdrowie człowieka. Wskazany jest dla wszystkich, nie tylko dla młodych ludzi którzy są sprawni fizycznie ale również dla ludzi w średni oraz podeszłym wieku. Tylko dzięki systematycznym uprawianiu sportu organizm ludzki oraz sprawność fizyczna pomimo upływających lat jest w dobrej formie co dodatkowo zabezpiecza przed powstawaniem oraz rozwojem chorób. Lato to pora roku, która w znaczny sposób sprzyja aktywnościom fizycznym zwłaszcza osoby starsze powinny wykorzystać ten czas, który na pewno bardziej mobilizuje do ruchu fizycznego oraz zapewnia większe bezpieczeństwo niż w okresie jesiennym oraz zimowym.

Zalety bycia aktywnym fizycznie

Efekty uprawiania sportu to nie tylko smukła sylwetka z wysportowanym ciałem to przede wszystkim masa korzyści  medycznie potwierdzonych  przez lekarzy.  Jedną z zalet aktywności fizycznej wśród seniorów jest bezpośredni wpływ na zdolność do poruszania się ponieważ powstrzymuje ona postępujący stan sztywnienia stawów który zwykle występuje u osób starszych. To tylko jeden z wielu argumentów opowiadający się za aktywnością wśród seniorów a jakże ważny. Któż z nas nie chciałby być sprawny fizycznie zwłaszcza w podeszłym wieku, by to było możliwe potrzeba przede wszystkim chęci oraz poświęcenia choć trochę czasu ku temu.

Zajęcia ruchowe w Domu Seniora

Opiekunowie Domu Seniora nad Strumykiem mają tego pełną świadomość dlatego czynią wszelkie starania by zachęcać swoich podopiecznych do wysiłku fizycznego. Z tego względu specjalnie urządzono dużą przestrzeń zieleni znajdująca się wokół Domu Seniora, która umożliwia mieszkańcom spędzenie letniego czasu na powietrzu, gdzie mogą spacerować wśród drzew oraz krzewów a także nieopodal znajdującego się strumyka co dodatkowo oprócz zapewnienia ruchu seniorów sprawia im wiele przyjemności. Dodatkowo wydzielone alejki oraz ławeczki wzdłuż nich urozmaicają spacerowanie podopiecznym oraz zapewniają zdrowy odpoczynek na powietrzu. Dzięki letnim spacerom mieszkańcy Domu Seniora mogą się dotlenić co wpływa na ich witalność oraz energię do życia a także na życie towarzyskie dzięki, któremu nie czują się samotni. Codzienne spacery seniorów przyczyniają się również do poprawy krążenia, walki z otyłością a także przeciwdziałaniu miażdżycy, która często występuje w podeszłym wieku.

Ponadto by urozmaicić oraz wykorzystać letnie dni opiekunowie Domu Seniora organizują pensjonariuszom wycieczki oraz różnego rodzaju gry i zabawy związane z ruchem oraz gimnastyką ciała w  bowiem wiedzą jak wielkie efekty daje aktywność fizyczna, które rezultaty bardzo często widać gołym okiem. Opiekunowie często  muszą włożyć wiele trudu i wysiłku by zachęcić osoby starsze do aktywności ruchowej, ponieważ osoby starsze często nie wykazują chęci do ćwiczeń oraz wspólnych zajęć zwłaszcza dotyczy to osób zmagających się z nadwagą. Jednak dzięki pomysłowości specjalistów oraz specjalnym zajęciom połączonym z zabawą  seniorzy  przełamują blokadę jaka ich powstrzymuje przed uczestnictwem w zajęciach, co więcej zauważając korzyści zdrowotnez aktywności ruchowej coraz chętniej w nich biorą udział.


Tagi: wakacyjny zestaw ćwiczeń dla seniora, ćwiczenia latem, ćwiczenia dla seniora, aktywność fizyczna latem,