Geriatra radzi jak troszczyć się o seniora

Dobry lekarz we współczesnym świecie to prawdziwy skarb, dzięki któremu cierpiąc na chorobę bądź inną dolegliwość mamy pewność oraz świadomość, że nasze zdrowie jest w bezpiecznych rękach. Dzięki regularnej profilaktyce nie jest zagrożona kondycja zdrowotna. Zwłaszcza w podeszłym wieku, kiedy ilość chorób oraz niedyspozycji nasila się, osoby starsze potrzebują specjalisty, który posiada wiedzę dotyczącą zapobiegania, diagnozowania oraz leczenia zdrowia seniorów.

Tak szeroką gamę kwalifikacji posiada lekarz nazwany geriatrą, którego opieka nad osobami starszymi jest niezbędna. Ze względu na różnorodne umiejętności oraz specjalizacje, jakie posiada geriatra, ma szansę wykryć wczesną chorobę wśród seniora oraz jej zapobiec a przede wszystkim ma zdolność leczenia oraz podejmowania walki z patologią oraz postępem demencji w procesie starzenia.

Geriatra specjalizuję się w takich branżach lekarskich jak:

  • kardiologia
  • interna
  • okulistyka
  • diabetologia
  • rehabilitacje medyczne

Biorąc więc pod uwagę zakres wykonywanych czynności geriatry widać gołym okiem, że oprócz pracy, jaką wykonuję jako lekarz pierwszego kontaktu, geriatra posiada ogromną wiedzę z zakresu zdrowia  i budowy człowieka. Posiadany wachlarz zdolności oraz kwalifikacji geriatry daje możliwości leczyć osoby starsze w sposób kompleksowy. Aby zapewnić skuteczną oraz odpowiednią troskę osobie starszej nie sposób nie zapewnić jej opieki geriatry.

Czy dom seniora współpracuje z geriatrą?

Świadomi tego faktu są osoby w Domu Seniora nad Strumykiem, którzy specjalnie w drodze o zdrowie swoich podopiecznych zatrudniają wykwalifikowanego geriatrę, który poprzez swoją działalność oraz pracę w domu seniorów ma zapewnić im bezpieczeństwo oraz pomoc w poszczególnych dolegliwościach, jakie im towarzyszą. Geriatra pracujący w Domu Seniora nad Strumykiem leczy wśród swoich pacjentów przeróżne choroby towarzyszące w wieku starczym. Można wśród nich wyróżnić najbardziej powszechne  takie jak: osteoporozademencja, zaburzenia pamięci, otępienie oraz zaburzenia ruchowe a z nimi związane upadki. Geriatra w odróżnieniu od lekarzy innego rodzaju medycyny nie skupia się na konkretnej chorobie u pacjenta.

Korzyści dla podopiecznych

Mieszkańcy Domu Seniora nad Strumykiem oprócz tego, że mogą zwrócić się do geriatry  z konkretnym schorzeniem mają zapewnioną usługę lekarską całościowo, to znaczy, że lekarz nie zaleci brania tabletek na konkretny tylko problem pacjenta ale bierze pod uwagę jego całkowite samopoczucie w chwili obecnej. Co więcej zwraca uwagę na posiadany wieku seniora by przepisując lek  na konkretną dolegliwość nie zaszkodził on i nie spowodował dodatkowej niedyspozycji podopiecznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu senior nie przyjmuję niepotrzebnej ilości zbędnych leków, które mogą dodatkowo wpływać negatywnie i wyniszczać organizm.

Pomoc psychologa

Oprócz dobrych metod lekarskich geriatra pracujący w Domu Seniora nad Strumykiem jest bardzo dobrym psychiatrą, który wpływa na sposób myślenia swoich podopiecznych. Poprzez odpowiednie ukierunkowanie psychiczne senior ma szansę zwalczać chorobę od jej podstawy ponieważ większość chorób rozwija się ze względu na nieodpowiednie nastawienie osób starszych. Dlatego dzięki rozmowie oraz poradom geriatry mieszkańcy chętnie dzielą się z nim swoimi problemami oraz wstydliwymi bolączkami wskutek czemu możliwe jest podwójne zwalczanie porady. Dialog jaki nawiązuje się między geriatrą a pacjentem jest skuteczny przede wszystkim ze względu na niezwykły spokój oraz cierpliwość lekarza, dopiero wtedy możliwe jest osiągnięcie zaufania seniora, który nabierając śmiałości jest w stanie zdradzić mu swoje problemy, które dotychczas były dla niego powodem do krępacji. Często więc lekarz geriatra jest przez osoby starsze postrzegane jako dobry człowiek  poza tym, że widza w nim lekarza dostrzegają w nim swojego przyjaciela w wyniku czego otwierają się przed nim.


Tagi: geriatra w domu seniora, dom seniora opieka, pomoc psyhologa w domu seniora, dom spokojnej starości, dom seniora, Częstochowa,