Jak dbać o wygląd w podeszłym wieku ?

Nie od dziś wiadomo, że każdy człowiek dąży w pewnym stopniu do bycia pięknym, zadbanym, chce podobać się samemu sobie, a zwłaszcza płci przeciwnej. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że każdy osobna ma w sobie coś pięknego a zarazem indywidualnego. Aby poprawić swój wizerunek współczesny świat stawia przed nami cały wachlarz możliwości, z jakich można skorzystać by uwydatnić bądź też udoskonalić swoją atrakcyjność. Z upływem lat starzejemy się co jest prawidłowym i normalnym procesem biologicznym, który można oczywiście spowolnić dzięki zastosowaniu szerokich możliwości medycyny estetycznej oraz zabiegom kosmetycznym w  walce ze starością. Nie każdy jednak chce korzystać z takich możliwości, duża część społeczeństwa pomimo tak różnorodnych sposobów do walki ze starzeniem się stawia na naturalność oraz wychodzi z założenia, że chce się starzeć zgodnie z naturą. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet osoby starsze, które starzeją się z godnością, chcą się podobać oraz akceptować siebie samych. Powszechnie przyjęte stereotypy głoszą, że moda jest dla młodych ale czy rzeczywiście tak jest ?
 

Dobrze ubrani seniorzy

Stwierdzenie to jest tak samo mylne jak to, że człowieka nie ocenia się po wyglądzie tylko po tym, jakim jest człowiekiem. Nie można podważać faktu, że osobowość  człowieka jest ważnym czynnikiem jego wnętrza, określający rodzaj zachowań oraz psychiki  poszczególnej jednostki. Nie zmienia to jednak faktu, że pierwszoplanową rolę w życiu człowieka pełni wygląd, który wpływa na to czy otoczenie, które wkoło nas się znajduję nas akceptuje czy też nie. Tak naprawdę to wygląd w dużej mierze sprawia, czy chcemy nawiązać kontakt z drugą osobą i poznać jego osobowość. Współczesny świat sprawia, że rola wyglądu jest coraz bardziej ważnym elementem w naszym życiu niezależnie od wieku. Należy zauważyć, że moda to jedna z kluczowych części wyglądu człowieka. Odpowiednio dobrany fason stroju, kolor oraz dodatki to podstawa, która w całości decyduje o naszym samopoczuciu. Często dzieje się tak, że aktualne trendy, styl, jaki współcześnie się nosi kojarzy się z ludźmi młodymi, tak jakby z góry było to odgórnie przeznaczone właśnie dla nich. 
 

Dlaczego ważny jest ubiór ?

Jednakże to całkowity absurd, każdy człowiek nie tylko młody ale i starszy ma prawo ubrać się w jeansy czy też stylową marynarkę. Moda, nie jest przeznaczona  wyłącznie dla nastolatek czy też istnieje do jakieś granicy wiekowej. Coraz częściej osoby starsze starają się dobrze wyglądać i czuć się dobrze w swoim ciele. Oczywiście jest to możliwe, należy mieć tylko do tego odpowiednie podejście oraz zachować umiar. Warto też skorzystać z porad specjalisty w tym zakresie z tego względu, że bardzo łatwo jest w tej kwestii przesadzić. Osoby starsze często nie mogą się pogodzić z tym, że ich ciało się starzeje i próbują  za wszelką cenę upodobnić się do nastolatki. Natomiast inna część ze względu na swój wiek uważa, że powinna nosić tylko dziadkowe garsonki w ciemnych kolorach ponieważ „nie wypada” im nic innego założyć. Jednakże wszystko jest dla ludzi, tylko należy podejść do tego z odpowiednią rozwagą.  
 

Jak dbamy o Naszych Seniorów ?

Oprócz tego, że odpowiedni strój wpływa na naszą atrakcyjność należy zauważyć, że ma od duży wpływ na psychikę człowieka i jego samopoczucie zwłaszcza w starczym wieku. Doskonale wiedzą również o tym psychologowie pracujący w Domu Seniora nad Strumykiem, którzy zdają sobie doskonale sprawę, że podopieczni przebywający w ośrodku również chcą być akceptowani przez otoczenie oraz  czuć się atrakcyjnie ze swoim wyglądem pomimo wieku. Dzięki różnorodnym zajęciom organizowanym w Domu Seniora nad Strumykiem seniorzy mają możliwość być na bieżąco z aktualną modą. Specjaliści tam pracujący udzielają  niezbędnych porad  oraz wskazówek w zakresie ubioru. Co więcej przekonują często staruszków, że ich strój nie musi być stonowany i nudny, wręcz przeciwnie dzięki ubiorze słonecznych kolorów oraz odpowiednich dodatków seniorzy nabierają pozytywnej energii oraz witalności ponieważ kolor ma istotne dla ich psychiki znaczenie. Bez względu na posiadaną figurę osoby starsze mogą  ubierać się atrakcyjnie oraz poszukiwać modnych stylizacji. Ponadto w ramach opieki w Domu Seniora nad Strumykiem seniorzy mają zapewnione usługi kosmetyczne i fryzjerskie co w zestawieniu 
z odpowiednim doborem stroju wpływa bardzo korzystnie na ich samopoczucie.

Tagi: wygląd seniora, moda dla seniora, jak dbać o wygląd seniora, moda dla osób starszych, zajęcia z mody dla seniorów, dbamy o wygląd seniorów,