Spacer a zdrowie seniora

Świeże powietrze, przyroda, natura dodając do tego zestawienia spacer to w istocie raj na ziemi jaki może człowiek zapewnić sobie spędzając go właśnie w taki sposób a przede wszystkim  swojemu organizmowi. W dobie obecnej współczesności bardzo często ludzie zapominają o tak prostym oraz pożytecznym sposobie spędzania czasu, udając się w pogoń za codziennością oraz natłokiem obowiązków. Zwykle spędzają cały dzień w  pośpiechu, a kiedy znajdą już czas dla siebie spędzają go w fotelu przed telewizorem bądź innym odbiornikiem elektronicznym zapewniającym  tym samym sobie rozrywkę.    

Czy jednak to dobry sposób na regeneracje organizmu po całym dniu?

Można by rzec, że jest to jeden ze sposobów, nie mniej jednak nie jest on z pewnością takim, który byłby korzystną opcją jeżeli chodzi o zdrowie ludzkie. Przebywając nieustannie w zamkniętych pomieszczeniach wewnątrz domu czy innych miejscach nie dajemy szansy swojemu organizmowi na prawdziwą regenerację oraz relaks, bowiem to spacer jest dla niego zbawiennym działaniem. To odpowiedni sposób na odpoczynek skierowany do  wszystkich  osób niezależnie od wieku, jednakże najbardziej zalecany jest seniorom. Świeże powietrze  ma bardzo korzystny wpływ jeśli chodzi o poprawę pamięci człowieka, która w wyniku starzenia się organizmu  najczęściej się pogarsza aniżeli polepsza. Z tego też powodu spacery na świeżym powietrzu seniorów są dla nich w pewnym stopniu mocą terapeutyczną a zwłaszcza dla ich umysłu.   

Zdrowy spacer

 Na potwierdzenie tych informacji  przeprowadzono badania m.in. w Stanach Zjednoczonych, które miały za zadanie sprawdzić czy rzeczywiście spacer ma tak ogromne działanie na zdrowie ludzkie. W wyniku przeprowadzonych testów na kreatywność jednoznacznie wyniki potwierdziły tezę, że świeże powietrze ma  bardzo pożyteczny wpływ na pamięć człowieka a w konsekwencji na cały organizm ludzki – poświadczyły to idealnie odpowiedzi testów osób, które pisały go podczas spaceru na świeżym powietrzu. Zatem jak widać na podstawie również badań - natura to idealne miejsce do odpoczynku, relaksacji oraz regeneracji szarych komórek. Zwłaszcza właśnie w podeszłym wieku to idealny sposób dla seniorów aby mogli w tak prosty i lubiany przez nich sposób troszczyć się o kondycję swojej pamięci. Warto z pewnością powrócić do tych czasów gdzie większość dnia już w dzieciństwie spędzało się na świeżym powietrzu dzięki czemu dzieciaki już za młodu miały niezwykłą pamięć oraz zdolność zapamiętywania a przede wszystkim dzięki rozwiniętej kreatywności miały niezwykłą wyobraźnię. W obecnych czasach komputery i inne urządzenia elektroniczne, które na każdym kroku wyręczają ludzi z myślenia powodują, że z czasem mają oni coraz większe problemy z pamięcią oraz zapamiętaniem najprostszych słów.    
 
     Nie pozwólmy aby technologie nas niszczyły! Rozwijajmy się wraz ze światem ale w taki sposób aby był on mądry i korzystnie wpływał na nasze zdrowie ponieważ tylko szanując je zachowamy je jak najdłużej. Zdarza się często, że dzięki właśnie spędzaniu czasu na świeżym powietrzu seniorzy mają lepszą pamięć niż młodzi ludzi dlatego warto wziąć powyższe wskazówki pod uwagę.


Tagi: zdrowy styl życia, aktywność dla seniora, spacer, spacer dla seniora, wycieczki dla seniorów, nad strumykiem spacer, jak długo senior może spacerować,